تبلیغات
انجام متره و برآورد ، طراحی و محاسبات سازه - فونداسیون منفرد پیش ساخته

انجام متره و برآورد ، طراحی و محاسبات سازه

دقیق و اقتصادی

فونداسیون منفرد پیش ساخته

به منظور افزایش سرعت و ارتقاء کیفیت در اجرای ساختمان‌های مقاوم کوچک، می توان از فونداسیون های پیش ساخته سبک استفاده نمود. این فونداسیون ها برای تقاضاهای موجود در ساختمان های پیچ و مهره ای و یک طبقه طراحی، محاسبه و مورد آزمایش قرار گرفته است. استفاده از فونداسیون پیش ساخته می تواند، مشکلات مربوط به فونداسیون درجا را رفع نموده و ضمن افزایش سرعت اجرا، کیفیت را نیز خصوصاً در مناطق دورافتاده و روستایی افزایش دهد. از نکات حائز اهمیت دراین طرح، کنترل ظرفیت باربری خاک بستر می باشد. در محل هایی که مقاومت مجاز خاک کم باشد، لازم است، تمهیدات لازم جهت افزایش سطح بارگیر ‏فونداسیون و یا به‌سازی و ارتقاء مشخصات خاک به عمل آید.


‏این فونداسیون برای خانه های پیچ و مهره‌ای 6٠ ‏متر مربعی یک طبقه به صورت نمونه به مرکز ارائه شده و برای همین کاربرد مورد بررسی و تأیید قرار گرفته است.

 ‏الزامات فونداسیون منفرد پیش ساخته

‏استفاده از طرح فونداسیون پیش ساخت پیشنهادی با توجه به نتایج آزمایش های ارائه شده، صرفاً برای ساختمانهای 1 ‏طبقه با اسکلت فولادی، با توجه به پایین بودن سطح بارهای وارده مجاز می باشد.

 لازم است کلیه مشخصات فنی هندسی و محاسباتی فونداسیون منفرد پیش ساخته مطابق جزئیات ارائه شده در مدارک به مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن باشد.

 لازم است کنترل های لازم مربوط به ظرفیت باربری خاک محل با ‏توجه به مقاومت مجاز فشاری خاک محل و ابعادی به عمل آید .

 در سیستم های مهاربندی شده لازم است، کنترل های لازم از نظر میزان نیروی کششی ایجاد شده در ستون ها به منظور ممانعت از بلند شدن فونداسیون از روی خاک با توجه به سبک بودن آن به عمل آید.

 طراحی و اجرای کلاف ها و اتصال آنها به پی های پیش ساخته، بر اساس محاسبات مربوطه و مطابق با ضوابط مقررات ملی ساختمان ایران و استاندارد ٢٨٠٠ ‏الزامی است.

رعایت کلیه مقررات ملی ساختمان ایران در طراحی، ساخت و اجرا فونداسیون منفرد پیش ساخته الزامی است.

رعایت رواداری های مجاز برای ساخت و نصب قطعات پیش ساخته مطابق آئین نامهACI 117 ‏و راهنمای PCI ‏لزامی است.

رعایت تمهیدات لازم در شرایط اقلیمی مختلف و محیطهای خورنده ایران برای دوام و پایایی بتن و ‏میلگرد فولادی ضروری است.

اخذ گواهینامه فنی برای محصول تولیدی، پس از راه اندازی ‏خط تولید کارخانه، از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن الزامی است.




موضوع: آموزش ساختمان، پی و فونداسیون،
برچسب ها: پی، فونداسیون، شالوده، پی منفرد،

[ دوشنبه 3 خرداد 1395 ] [ 10:49 ق.ظ ] [ مترور شریف ]

[ نظرات() ]